sobota, 26 listopada 2016

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Miś Pluszowy.

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.
W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek…
Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

„Miś – mój pluszowy przyjaciel” pod takim hasłem odbyły się 25 listopada 2016 r. w naszej szkole obchody Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu wszystkie misie i inni pluszowi przyjaciele dzieci, opuścili swoje zaciszne pokoiki i przybyli wraz z uczniami do szkoły. Na korytarzach  zrobiło się kolorowo i „misiowo". Pluszowe maskotki towarzyszyły swoim opiekunom w czasie przerw i na lekcjach.






Najmłodsi członkowie naszej społeczności zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej, gdzie p. bibliotekarka przygotowała dla nich wiele atrakcji.
Dzieci poznały historię narodzin pluszowego misia oraz ideę święta najpopularniejszej dziecięcej zabawki. Następnie wysłuchały opowiadania „Przygody misia łakomczucha” autorstwa  Tadeusza Bogackiego.




Jednak najwięcej emocji dostarczyły maluchom „misiowe konkurencje”, czyli:
zjadanie miodku z talerzyka,


przenoszenie misia na plecach przez „mostek”,

pomoc w odnajdywaniu drogi do bambusa lub zagubionego guziczka, czy łączenie kropek.

Uczestnicy spotkania świetnie bawili się też  ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi przy takich przebojach jak: „Jedna łapka, druga łapka”, „Tańczymy labada” czy „Brazylijska samba”.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali „małe co nieco” w postaci słodkości. Ten dzień był nie tylko okazją do świetnej zabawy, lecz także służył promocji czytelnictwa.

WIĘCEJ ZDJĘĆ


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz